Studia na Uniwerku na Malcie i inne

Pozostałe tematy związane z wyjazdem na Maltę.
Radix

Studia na Uniwerku na Malcie i inne

Postautor: Radix » 09 lip 2008, 17:36

Czesc wszystkim,

wybieramy sie z moja dziewczyna na Malte i zamierzamy tam zostac troche dluzej. W zwiazku z tym moje pytanie - czy orientujecie sie moze, czy studia na Maltanskim Uniwersytecie sa bezplatne dla obywateli Unii?

Dzwonilem juz do nich i pytalem, powiedzieli, ze tak, ze bezplatne dla obywateli Unii Europejskiej, ale az mi sie nie chce wierzyc, ze jest tam taki system. W dodatku nie ma egzaminow wstepnych. Tak mi powiedziala pani z dziekanatu!!

A ogolnie, jak wam sie tam zyje? Spotykacie sie, robicie cos razem itd.? My przyjezdzamy we wrzesniu!!

pozdrowienia,
Radek B)

M

Re:Studia na Uniwerku na Malcie i inne

Postautor: M » 10 lip 2008, 7:46

Prawda najprawdziwsza - dzienne studia są bezpłatne :)
Nie ma egzaminów jako takich, ale musisz zostać zaakceptowany podczas rozmowy kwalifikacyjnej, praktycznie jedyny problem to dobra znajomość języka i dobrze by było żeby to właśnie angielski widniał jako zdawany przez Ciebie na maturze.

Moja bardzo dobra znajoma z Polski właśnie studiuje, stąd wiem. Mnie udało się studia skończyć jeszcze w Polsce...

Radix

Postautor: Radix » 10 lip 2008, 15:52

Czesc M!

Dzieki, no ja tez skonczylem w Polsce, ale akurat moja dziewczyna studiowala w Polsce i przerwala bo wyjechalismy do Anglii, ale mamy juz dosc Londynu - pogoda, ciagle korki i wszechobecne kamery..obled! Prace juz dostalem i praktycznie pozostaje nam znalezienie mieszkania na Malcie.

Ja mysle, ze skoro tam jest tak w miare tanio, to MBA zrobic? Nie mam az takiego parcia na wiedze co prawda, ale tak zeby cos dodatkowo porobic a przy okazji moze sie nauczyc. Dzwonilem na Uniwerek i pytalem sie i powiedzieli, ze MBA okolo E2,000 za rok, w Polsce 5 razy tyle kosztuja przeciez.

Mam prosbe, czy bylaby mozliwosc zapytania Twojej znajomej, ktora tam studiuje, jakie dokumenty musiala zlozyc? Glownie zastanawiamy sie, czy np. swiadectwo maturalne trzeba przetlumaczyc na jezyk angielski/maltanski?

Dzieki z gory i pozdrawiam,
Radek B) B)

nani

Postautor: nani » 16 mar 2009, 17:25

Witam wszystkich serdecznie. Za 2 lata piszę maturę i marzą mi się studia na Malcie. Chciałam dowiedzieć się czegoś ponad to co już znalazłam w necie. Mianowicie:
1. Jakie formalności musiałabym załatwić przy rekrutacji, coś ponad tym co związane z normalną rekrutacją w Polsce?
2. Jakie mam szansę na przyjęcie, tzn. na ile polska (zakładamy, że nieźle zdana) matura liczy się tam, czy Uniwerek jest bardzo oblegany?
3. Ponad to jakie w zaokrągleniu są tam koszty utrzymania, ile średnio biorą za akademik?
4. I gdzie dowiem się z jakich przedmiotów pisać maturę na wybrany kierunek? Szukałam tego na stronie Uniwersytetu Maltańskiego, ale nigdzie nie zauważyłam warunków rekrutacji.

Bardzo proszę o pomoc i radę.

saint89

Postautor: saint89 » 23 kwie 2009, 21:58

wszystkie wymagania dot kierunkow znajdziesz na stronie malta uni uniwersytet jako taki nie jest zbytnio oblegany oprocz elitarnych kierunkow jak medycyna najlepsze jest to ze w wielu przypadkach limit miejsc jest otwarty tzn musisz spelnic jedynie wstepne warunki zeby sie dostac np 70% z matury akademik zaplacisz ok 3 tys euro za to jest basen i darmowy autobus jak mi sie poszczesci bede studiowal tam w tym roku to ci z checia wiecej napisze pozdro

al

Postautor: al » 19 wrz 2009, 20:58

Też jestem zainteresowana studiowaniem na Uniwersytecie Maltańskim, dlatego jesli się dosatniesz (czego bardzo CI życzę) prosze o napisanie swoich spostrzezen :) Byłabym wdzięczna za odp na emaila : zanetapl@interia.eu
Pozdrawiam!

aga

Postautor: aga » 24 mar 2010, 0:52

A możecie powiedzieć jakie kierunki nie są bardzo oblegane i gdzie będzie się najłatwiej dostać? :)
Poza tym wybiera się ktoś studiować na Maltę od października 2010? Właśnie zastanawiam się nad taką opcją, a w grupie raźniej ;) Pozdrawiam! ;)

Karolina

Postautor: Karolina » 25 kwie 2010, 16:30

Witaj Aga!

Z tej strony Karolina. Czy nadal planujesz wyjechać na studia na Maltę? Wiesz coś może konkretniej o tamtejszym uniwersytecie? Również się zastanawiam nad studiami tam i jak na razie jestem tym bardzo zainteresowana. Jeśli masz ochotę nawiązać kontakt, podaję maila: caroline44@interia.eu

Pozdrawiam!
Karolina

Marta

Postautor: Marta » 31 maja 2010, 20:41

Witam wszystkich!

Czy moglby ktos napisac jakie warunki trzeba spelnic, zeby dostac sie na uniwersytet i czy studia rzeczywiscie sa bezplatne (chodzi mi o studia magisterskie). Jesli chodzi o akademiki to jaka jest ich cena i warunki? Czy moze lepiej wynajac mieszkanie?

anka

Postautor: anka » 15 paź 2010, 12:56

witam,

z tego co slyszalam na UoM jest niski poziom wiec pewnie mozna sie tam dostac bez wiekszych problemow.
poza tym poziom na wykladach tez nie jest najlepszy ...powodzenia

Wróć do „Pozostałe”