Staly pobyt

Pozostałe tematy związane z wyjazdem na Maltę.
Agi

Re:Staly pobyt

Postautor: Agi » 14 paź 2010, 0:39

Witam..
Nie posiadam numeru na gg;-)). jesli macie jakies pytania pytajcie ... Zapisanie dziecka do szkoly nie jest tu problemem a przynajmniej ja o tym nie slyszalam..

TO napisala carioca;;

Zawsze broniłam się przed emigracją, odstręczała mnie myśl, że w nowym kraju byli byśmy emigrantami
a nasze dzieci dziećmi emigrantów. Ale żyje się tylko jeden raz, powinniśmy już po 30tce osiąść w
bezpiecznej pracy za 1500 zł i czekać grzecznie do emerytury, jeśli ZUS nie splajtuje...
Pisałam w innym wątku, ale chyba powinnam była tutaj. Bierzemy z mężem pod uwagę wyjazd na Maltę z
dwójką małych dzieci.
Również będę wdzięczna za kontakt na gg 5061990

Na Malcie jest wielu emigrantow ...

Mieszkania na Malcie wachaja sie przecietnie od 200 euro za pokoj(one bedroom)umeblowany. Dla odmiany 2 pokoje mozesz wynajac za 300 euro -umeblowane .....POjawiaja sie tez ogloszenie ze ktos szuka sublokatora za 100 euro (widzialam takie ogloszenie w valleta) a i jeszcze szukanie w sezonie niskim bardziej sie oplaca, cenny sa troszke nizsze jak w sezonie wysokim.... i Jak chcesz na dluzszy termin np.rok to mozesz sie potargowac...Nasi znajomi z 400 euro za 3 bedroom+winda +umeblowanie pelne+dwa duze balkony+ zeszli na 350euro w QAWRA z balkonu widza troszke wody;-))..
My szukalismy mieszkania przez agencje, znalezlismy na drugi dzien..Nasi znajoni z gazety..Wiec mysle ,ze to zalezy od twoich preferencji...
Do swoch kosztow musisz jeszcze doliczyc- gaz za butle teraz placisz 14.20e.-Internet np.melita -szybki internet-34e.miesiecznie.-Woda ,prad, tu na Malcie placi sie zbiorcze rachunki np.za 5 miesiecy albo za trzy...dla przykladu :my jako 2 dzieci +2 doroslych za 5 miesiecy placimy sredno 450-490 e..

pozdrawiam

Tobiasz

Postautor: Tobiasz » 14 paź 2010, 19:23

Czesc Agi ;)

Widze, ze chetna do udzielania odpowiedzi to i my coś dorzucimy :)

27go pazdziernika wylatujemy z dziewczyna na Malte z zamiarem stałego pobytu, dużo czytaliśmy w internecie na temat życia, cen mieszkań itd, ale wciaż jest troche wątpiwości, które mam nadzieje pomożesz nam rozwiać.

1) Pierwsza sprawa to wynajecie mieszkania. Wiemy, że ceny wahaja sie w granicach 200+ euro za umeblowane mieszkanie one bedroom. Nie wiemy tylko czy lepiej wynając w agencji czy starać się prywatnie?
Czy w agencji można wynająć od ręki czy jest jakiś czas oczekiwania. Nie wiemy też jakie jest tam nastawienie ludzi... czy prywatnie ktoś nas po prostu nie zrobi w bambuko ;)
Szukaliśmy mieszkania na serwisach internetowych, ale agenci odpisuja coś w stylu "przyjedziecie to Wam pokażemy mieszkania". Jakoś nie możemy załatwić tego przed wylotem, czy to normalne, czy trafiamy na kiepskich agentow? :)

2) Praca na Malcie.
Czy sa duze problemy z praca? Czy raczej jest praca ( mam na mysli okres nie sezonowy - czyli teraz). Oraz czy duzo latwiej znalezc prace w okolicy Sliema,Msida,Valetta itd... czy np. w Qawra i na Gozo tez jest praca?
Ja jestem programistą (od stron internetowych) a dziewczyna po turystyce, ale na poczatek mozemy pracowac gdzie sie da :)

Dzieki bardzo za odpowiedzi, pomogą nam na pewno :)

AGI

Postautor: AGI » 14 paź 2010, 20:19

HI, My szukalismy pracy przez nich ;

http://vacancycentre.com
http://www.misco.com.mt/

polecam i pozdrawiam
jutro odpowiem na wiecej pytan ;)
agi

M

Postautor: M » 17 paź 2010, 14:02

No my juz jstesmy prawie na walizkach. Zlozylam wypowiedzenie o prace, ,mieszkanie na Malcie zabukowane, bilety lotnicze tez. W pracy patrza na mnie jak na wariatke;-) A my po prostu spelniamy swoje marzenia. Jak nie sporbujemy to sie nie przekonamy
Mam tylko jedna jakas taka obawe zwiazana z tym wyjazdem- pisalam o tym chyba na innym watku. Jedziemy oczywiscie cala rodzina z dzieckiem. Jak domyslam sie, nie mialas problemu z zapisaniem dzieci do szkoly bo pewnie przynajmniej jedno z Was pracuje. My nie mamy tam pracy zapewnionej, co sprawia, ze przynajmniej przez jakis czas bedziemy mieli status turystow. O to mi wlasnie chodzi. No ale wierze, ze i z tym nie bedzie wiekszych problemow.

Do zobaczenia wkrotce na Malcie!

Carioca

Postautor: Carioca » 17 paź 2010, 21:45

Trzymam za Ciebie kciuki :) Napisz po wyjeździe o tym jak sobie radzicie.
My mocno wciąż się wahamy, ale aktualnie pogoda daje nam popalić, znowu poł roku szaroburej egzystencji :(
Stali pobytowcy - czym się zajmujecie - znaleźliście pracę w swoim zawodzie? Czy możecie mi napisać czy jest problem z kupieniem mieszkania i ile kosztuje?

Emilia

Postautor: Emilia » 22 paź 2010, 2:29

Witam

Za parę dni wylatujemy na Maltę z zamiarem stałego pobytu. Mamy zabookowane mieszkanie, agencja strasznie się upiera żeby jak najszybciej przelać im pieniądze. Rozumiem że chcą mieć pewność, ale czy ktoś z Was mial podobną sytuację? Czy nie powinno się zapłacić podczas podpisywania umowy na miejscu? A wcześniej ewentualnie jakaś zaliczka?
Bardzo proszę o szybka odpowiedź jeśli ktoś z Wam ma wiedze na ten temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Magda

Postautor: Magda » 22 paź 2010, 13:04

Czesc Emilia,

nie odpowiem Ci czy to normalne, bo tez dopiero za 3 tygodnie przyjezdzamy na Malte. Tez wynajmujemy mieszkanie przez agencje i troche sie zdziwilam standardami jakie maja na Malcie. W sumie tez chcialam podpytac, czy to standard czy moze zalezy od agencji. Ja nie mieszkam juz od dluzszego czasu w Polsce i w kraju EU gdzie mieszkamy tez wynajmujemy i wynajmowalismy kilka mieszkan. Nasza maltanska agencja poprosila nas o jak najszybsza wplate:

- depozytu w wysokosci czynszu,
- czynsz za pierwszy miesiac z gory,

do tej pory wszystko uwazam za norme- takie tez sa zasady w kraju w ktorym mieszkam, ale:

- zazyczyli sobie oplaty za posrednictwo w wysokosci polowy czynszu

I tu pytanie do "tubylcow" czy to normalne? Takie oplaty dla agencji wydaje mi sie powinien wnosic wlasciciel nieruchomosci- w koncu to on zlecil im to posrednictwo, tak mi sie wydaje. Bynajmniej nigdy sie z czyms takim nie spotkalam.

A wszystkie tez oplaty wstepne zawsze podpisywalam w dniu umowy. Ale, moze tu jest inaczej.

Tobiasz

Postautor: Tobiasz » 22 paź 2010, 13:38

U nas też jest dokladnie tak jak mowisz. tez z Emilka sie zastanawialismy czy to nei jakiś wałek, ale widać oni wszyscy tam maja takie zasady.

My na poczatek szukalismy czegoś taniego ale mniej wiecej w centrum, bo na pewno wieksze szanse na znalezienie pracy i w sumie wzielismy mieszkanie w Msida za 300 euro... ale... tak jak pisalas, na starcie to wychodzi

300 (kaucja) + 300 (za miesiac z gory) + (150 + 18% dla biura) + rachunki to prawie 900 euro w pierwszym miesiacu... strasznie duzo, ale co zrobic.

Wróć do „Pozostałe”