Małżeństwo z obywatelem Malty

Pozostałe tematy związane z wyjazdem na Maltę.
MOnia

Małżeństwo z obywatelem Malty

Postautor: MOnia » 06 lut 2010, 9:27

Witam wszystkich. za jakiś rok planuję wziąć ślub (cywilny) w Polsce z obywatelem Malty i szukam kogoś, kto już to przechodził i mógłby pokrótce opisać potrzebne formalności/dokumenty/ ewentualne problemy, zanim zacznę na poważnie pytać w urzędach. dzięki za ewentualne odpowiedzi

K

Re:Małżeństwo z obywatelem Malty

Postautor: K » 16 mar 2010, 16:04

witaj, sprawa troche lekko skomplikowana ale do zrobienia, jesli chcesz informacje na ten temat to pisz na karolina@onvol.net

pozdrawiam

M

Postautor: M » 30 cze 2010, 14:26

ja tez niestety (albo w sumie i stety) przeszlam przez ta cala bieganine zwiazana z poslubieniem maltanczyka..fakt..zalatwiania jest strasznie duzo, ale dzieki pomocy zyczliwych ludzi wszystko sie udalo i doszlo do skutku..takze ja jestem szczesliwa zona maltanczyka od 1,5 roku

MI

Postautor: MI » 07 lip 2010, 13:16

a gdzie braliście ślub? w Polsce czy na Malcie? i konkordatowy czy tylko cywilny? bo u mnie tylko cywilny wchodzi w rachubę. i pewnie wkrótce będę musiała się zabrać za załatwianie spraw. wdzięczna bym była za jakieś info

M

Postautor: M » 09 lip 2010, 14:20

my braliśmy ślub w Polsce..na malcie pewnie nie byłoby tyle załatwiania..był to ślub cywilny, więc wydawałoby się, że mniej formalności, a tu niestety..mam nadzieję, że Wam pójdzie łatwiej..w razie czego polecam kontakt z Ambasadą Malty w Warszawie..bardzo pomocni ludzie :)

M

Postautor: M » 09 lip 2010, 14:20

my braliśmy ślub w Polsce..na malcie pewnie nie byłoby tyle załatwiania..był to ślub cywilny, więc wydawałoby się, że mniej formalności, a tu niestety..mam nadzieję, że Wam pójdzie łatwiej..w razie czego polecam kontakt z Ambasadą Malty w Warszawie..bardzo pomocni ludzie :)

Mi

Postautor: Mi » 11 lip 2010, 7:54

to mnie nastraszyłaś.. my planujemy w Polsce. bo podobno tutaj łatwiej jest :(... myślałam, że w Polsce nie ma Ambasady Malty... mogłabyś mi napisać, co oprócz standardu (akty urodzenia/tłumaczenia/certificate of no inpediment to marriage/ tłumacz przysięgły itp) trzeba było załatwić??

K

Postautor: K » 28 lip 2010, 16:17

Dokumenty:
1.Akt urodzenia maltanczyka (oryginal i tlumaczenie)
2. zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa w Polsce

teraz tak to wygladalo w mojej sytuacji:
- Musielismy zlozyc podanie do sadu rejonowego o zwolnienie maltanczyka z przedlozenia urzedowi cywilnemu dokumentu Nr.2.
- Po rozprawie i uprawomocnieniu wyroku (Uprawomocnienie wyroku jest po 3 tygodnich) zlozylismy deklaracje i ustalilismy date slubu w Urzedzie stanu cywilnego w obecnosi tlumacza przysieglego... i od tylko tyle, ... ale musze przyznac ze babeczka z Urzedu Stanu Cywilengo tez nam troche pomagala pewne sprawy przyspieszyc.

pozdrawiam
Karolina

ps. A tu sie zgadzam z moja poprzedniczka ze na Malcie pewnie byloby latwiej ... ale te ich sluby cywilne, no niebardzo jak na moj gust.

M

Postautor: M » 29 lip 2010, 10:25

Tak..w Warszawie mamy ambasadę..miałam okazję poznać Ambasadora osobiście-bardzo miły człowiek. Co do ślubu, to u nas problem był właśnie z tym zaświadczeniem o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, bo Malta po prostu takiego nie wydaje (znaczy się na druku, którego z kolei oczekuje strona Polska), a my nie mieliśmy czasu, żeby wystąpić do sądu o zwolnienie męża z przedstawienia tego dokumentu, ale tak jak wspomniałam wcześniej dzięki uprzejmości Ambasady udało nam się szczęśliwie dotrzeć do finału. A tak poza tym to organizujemy spotkanie wszystkich Maltańczyków, mieszkających w Polsce i ich rodzin w Warszawie w połowie sierpnia. Może ktoś jest zainteresowany?? Pozdrawiam

Mi

Postautor: Mi » 26 sie 2010, 20:10

a jeśli mogę zapytać, kiedy wychodziłyście za mąż? narzeczony pytał u siebie w registry office i powiedzieli mu, że wystawiają zaświadczenia bez problemu. dodatkowe pytanie - czy przy składaniu dokumentów do USC a wcześniej wniosku do sądu o zwolnienie z przedstawienia zaświadczenia potrzebna jest obecność narzeczonego czy mogę zrobić to ja w jego imieniu? planowaliśmy, że on przyjedzie na ślub a ja zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości, czy załatwię to sama

Wróć do „Pozostałe”