Czy ciezko o pozwolenie na prace?

Samochody, telefony i wszystko inne związane z życiem codziennym na Malcie.
Grzesiek

Czy ciezko o pozwolenie na prace?

Postautor: Grzesiek » 18 mar 2009, 15:20

Czesc Wam.

Mam pytanko, czy o pozwolenie na prace na Malcie trudno? W internecie nie moglem znalezc dokladnych i aktualnych informacji na ten temat.

Planuje wybrac sie na Malte i pomieszkac troszke. Czy znajac jezyk angielski, niemiecki i polski latwo znalezc prace? Wiem, ze na Malcie nie zarobie wiele, lecz nie chodzi mi o zarobki jakies wielkie, lecz o pomieszkanie w tym miejscu i poznanie kultury maltanskiej :-)

A czy moge jeszcze dopytac, jak przedstawia sie sprawa wynajmu mieszkania? Czy latwo jest cos znalezc? Czy zazwyczaj placi sie depozyt za mieszkanie?

Dziekuje z gory za wszelkie info :-)

Z powazaniem,
Grzesiek.

M.

Re:Czy ciezko o pozwolenie na prace?

Postautor: M. » 26 mar 2009, 15:11

Grzesiek napisał:
Mam pytanko, czy o pozwolenie na prace na Malcie trudno? W internecie nie moglem znalezc dokladnych i aktualnych informacji na ten temat.

Jako członek EU dostajesz pozwolenie z automatu, wystarczy ze pracodawcca złoży aplikację i zapłaci :)

Planuje wybrac sie na Malte i pomieszkac troszke. Czy znajac jezyk angielski, niemiecki i polski latwo znalezc prace?

języków Ci starczy w zupełności. O pracę nie jest może super łatwo, ale uderzyłabym w e-gaming i knajpy/hotele. Tam najłatwiej

A czy moge jeszcze dopytac, jak przedstawia sie sprawa wynajmu mieszkania? Czy latwo jest cos znalezc? Czy zazwyczaj placi sie depozyt za mieszkanie?

Depozyt-tak, to standard. Mieszkań dużo, ale się trzeba naszukać, żeby znaleźć coś za rozsądną cenę i w przyzwoitym stanie jednocześnie.

Pozdrawiam.

Grzesiek

Re:Czy ciezko o pozwolenie na prace?

Postautor: Grzesiek » 31 mar 2009, 21:32

Dziekuje Ci serdecznie :-)

Wróć do „Pozostałe”