koszty życia na Malcie

Samochody, telefony i wszystko inne związane z życiem codziennym na Malcie.
Gab

Re:koszty życia na Malcie

Postautor: Gab » 17 sty 2011, 22:55

Emilia napisał:
Nie ma za co :) Nie wiem ile kosztuje życie w sezonie, bo przylecieliśmy pod koniec października, ale myślę że nie będzie sie różnić, bo tutaj i tak wszystko jest importowane, na Malcie z tego co wiem nie ma upraw (wiadomo - trochę tu sucho i nie ma wody gruntowej), ani większych hodowli. Ale z tego co czytalam w sezonie są różne ryneczki (np. w Valletcie), to pewnie tam będzie taniej (choć na pewno nie kupię w takim miejscu mięsa :P)
W skrócie powiem tak: ceny warzyw i mięsa, no i innych produktów w większości też - są wyższe niż np. w Anglii, a zarobki są przecież o wiele niższe... no ale taki urok gorącego klimatu ;)

ja zauwazylem ,ze ceny miesa se tansze na Malcie niz w Uk ,w warzywa jak kupujesz na targu to tez wy chodzi taniej niz w UK/miwszkam w Oxfoordzie i zakupy robie w Lidlu,Aldi,Tesco oraz!!!! Waitrose ! ;generalnie na Malcie taniej, napoje i woda sa drozsze; i to zalezy gdzie kupujesz ; bedziemy na Malcie 3/02/2011
Pozdrawiam

pirat

Postautor: pirat » 28 sty 2011, 6:10

Podobnie jak Emilia, +/- 100€ tygodniowo wychodzi na dwie osoby.

Co do cen i jakości mięsa. Straszne w porównaniu z PL :)

Może za wodę nie będziesz musiała płacić. Nie wiem jak inni ale ja płacę duuużo :)

aga

Postautor: aga » 03 lut 2011, 22:53

doleciałam, jestem i jak na razie wszystko jest perfect! :)

Gab

Postautor: Gab » 04 lut 2011, 19:05

aga napisał:
doleciałam, jestem i jak na razie wszystko jest perfect! :)

jestes na Malcie?
gdzie? jutro mamy spotkanie Polakow na Malcie wQawra;
zobacz na maltaforum.pl
szukaj spotkanie w lutym ,zapraszamy :)

Gab

Postautor: Gab » 04 lut 2011, 19:42

Emilia jedzie jutro z Sliema do Qawra na spotkanie o 16.00,
mozesz sie z nia porozumiec;

Wróć do „Pozostałe”