Kilka pytań od nowego tubylca.

Samochody, telefony i wszystko inne związane z życiem codziennym na Malcie.
lestat85

Kilka pytań od nowego tubylca.

Postautor: lestat85 » 24 lis 2011, 0:29

Witam, nie chcę się rozpisywać w kilku wątkach jednocześnie więc wszystkie moje pytania postanowiłem zawrzeć w jednym miejscu. Generalnie dowiedziałem się dzisiaj że znalazło się dla mnie miejsce na Malcie (udało mi się znaleźć pracę), nie znam szczegółów typu adres pracodawcy itd, ale wszystko jest na dobrej drodze i tu kilka praktycznych pytań do Was :)
1) Jak jest z gniazdkami elektrycznymi na Malcie? Takie jak w Polsce czy takie jak w UK??
2) Kwestie formalne, jak to wygląda po przyjeździe nowicjusza z załatwianiem papierów. Chodzi mi o rzeczy typu NIP, konto bankowe, nie wiem jakieś tymczasowe zameldowanie itp. ?
3) Co do kosztów życia, czy zarabiając netto 1500 - 1600 euro przy normalnym nie rozrzutnym życiu, ale też nie zaciskając pasa, jedna osoba jest w stanie coś odłożyć. Wynajmując jakąś tam kawalerkę.?
4) Czym teraz w pierwszych tyg. grudnia najlepiej (najtaniej) dostać się z Krakowa na Maltę skoro Ryanair zawiesza loty na zimę.
5) Wynajem mieszkania. Chodzi mi o to czy faktycznie są tam takie tanie (stosunek zarobków do kosztów wynajmu). Np kawalerki po 350 euro + madia. Czy przyjęte jest na Malcie pobieranie kaucji za wynajem mieszkania?

Sorry że tak pytam o pieniądze ale mam ograniczony budżet na przeżycie do pierwszej wypłaty :)

6) Interesuje mnie pogoda na malcie zimą, tzn. temperatury i opady. Chodzi mi o to czy śmigacie w samych t-shirtach, czy trzeba zaopatrzyć się w coś cieplejszego, czy też nie obejdzie się bez kurtki zimowej z podpinką?

7) Czy znacie jakieś miejsca gdzie nie polecacie raczej szukać mieszkania, ze względu na nie ciekawą okolicę itd.?

pozdrawiam!

bobby

O:Kilka pytań od nowego tubylca.

Postautor: bobby » 11 gru 2011, 3:21

to moze zamiast pisac bys poczytal? wszystko juz zostalo opisane

lestat85

Postautor: lestat85 » 12 gru 2011, 21:56

uwierz mi bobby że przejrzałem moja-malta.pl, maltaforum.pl i fora na goldenline i nie znalałem odpowiedzi na większość z moich pytań. Jedyne czego się dowiedziałem to kwestia papierów i gniazdek elektrycznych.

bobby

Postautor: bobby » 14 gru 2011, 17:59

wierz mi ze na wiekszosc znajdziesz odpowiedz, bo nie tak dano sam ich udzielalem, lub sam szukalem i ktos mi odpowiadal...

Wróć do „Pozostałe”