to warto zobaczyc!

Od świątyń neolitycznych po dzień dzisiejszy, czyli o historii Malty.
Zenonina Szyroninnsk^

Re: to warto zobaczyc!

Postautor: Zenonina Szyroninnsk^ » 13 mar 2008, 18:48

chinique napisał:
No nareszcie. W ubiegłym roku można było chodzić po całym forcie ale widac bylo jak bardzo jest zaniedbany. CIekawe czy ma to zwiazek z tym, że od jakiegos czasu Fort sw. Anioła jest własnością Zakonu Maltańskiego.
Po prawdzie, to prace wyglądają na b. niemrawe, do tego stopnia, że być może nawet są one jedynie pracami zabezpieczającymi. Co do własności, to nie wiem, natomiast obiło mi się o uszy, że chyba na zabytki Malty sypnęło pieniążki UNESCO, ale nie jestem tego pewien. W każdym razie fort wygląda wciąż na nieco zaniedbany, wiele okien i portali jest prowizorycznie zamurowanych pustakami, żeby dziecko sobie krzywdy nie zrobiło, a organizatorzy fajerwerkowej inscenizacji oblężenia fortu Anioła nie sprzątają po sobie opakowań oraz wypalonych petard, które masowo walają się po całym forcie. Trochę to żenada, wprawdzie mniejsza niż nasze dworki szlacheckie zamienione na pegieery, ale zawsze.
co ty masz za pegerowskie pomieszczenie czyli :mad: :mad: :mad: rozmowa itp

feire

Postautor: feire » 10 maja 2009, 0:09

Hej, potrzebuję info i zdjęć atrakcji turystycznych na Malcie związanych z apostołem Pawłem. Dja proszę znać, czy posiadasz coś takeigo. Pozdrawiam:)

feire

Postautor: feire » 10 maja 2009, 0:12

hej, czy posiadasz może zdjęcia atrakcji turystycznych zwiazanych z Aposołem Pawłem? Pozdrawiam :)

Monika

Postautor: Monika » 15 kwie 2010, 14:11

Ale to chyba normalne nie tylko na Malcie, że do kościoła nie wchodzi się w szortach i koszulce na ramiączka.

Sprobujcie wejsc na teren Watykanu w Rzymie w szortach lub w koszulce na ramiaczkach! Lub powiedzmy blizej, na Jasna Gore w Czestochowie...

Jacek

Re:to warto zobaczyc!

Postautor: Jacek » 04 lis 2010, 12:38

Jezeli chcecie troche poogladac Malte to zrobilem album z mojej podrozy:

http://artxstudio.infocomp.pl/albumy/malta2010/

Karola

Re:to warto zobaczyc!

Postautor: Karola » 20 lis 2010, 14:16

fajna stronka i fajne fotki! tez mam tyle zdjec Malty - musze w koncu je gdzies na necie umiescic :)

Wróć do „Historia”