Kursy językowe na Malcie.

Pozostałe tematy związane z Maltą.
Kevin

Kursy językowe na Malcie.

Postautor: Kevin » 07 maja 2009, 21:26

Witam! W te wakacje jadę na trzy tygodniowy kurs języka angielskiego na Maltę. Kurs jest organizowany podobno przez znaną w całej Europie firmę EF (Education First). Mieszkać będę w Sant Julians albo Pacceville (czy jakoś tak). Czy ktoś z Was był już może na takim kursie, a może planuje pojechać? Jeśli tak to jakie były wasze wrażenia... czy kurs rzeczywiście coś daje no i oczywiście jaka jest Malta- plaże, miasta (podobno małe ;p ), puby, cluby, atmosfera (podobno można spotkać ludzi ludzi niemal z każdego zakątka na świecie), miejscowi ludzie, ceny itd. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam! :)

feire

Re:Kursy językowe na Malcie.

Postautor: feire » 09 maja 2009, 23:30

hej, niestety nie byłam jeszcze na Malcie:( ale słyszałam o tych kursach. Uważam, że warto pojechać na taki kurs. Ja byłam kiedyś na kursie językowym w Niemczech. Poznałam wiele sympatycznychludzi, z różnych zakątków świata. Także polecam takie kursy jak najbardziej!:) Pozdrawiam:)

http://www.prus.pl/malta/index.html
"Angielski - Malta jest idealnym miejscem do nauki angielskiego, który jest tutaj językiem oficjalnym (obok maltańskiego). Wielu młodych Niemców i Skandynawów pobiera tutaj lekcje. Rano nauka a po południu plaża. Wyspa staje się powoli popularna wśród Polaków. Informacje na temat kursów językowych znajdziesz tutaj www.prus.pl/malta/angielski.html "

Karol

Postautor: Karol » 26 maja 2009, 2:03

Ja byłem w zeszłym roku na podobnym kursie. Malta jest naprawdę fajnym miejscem. Skoro będziesz mieszkał w St Julians... musisz się nastawić na hałas i imprezy ;) bo to w istocie jest najbardziej rozrywkowa i jednocześnie zatłoczona dzielnica Malty, jednak mi to nie przeszkadzało... wręcz przeciwnie! Co tu dużo mówić... mi się Malta bardzo podobała- super pogoda, ciepłe i dosyć czyste morze, fajni i mili ludzie- trzeba zaznaczyć, że z każdego zakatka globu! Naprawdę jest się gdzie zabawić... wybór klubów jest bardzo duży! A i wstęp jest od 16 roku życia bo według maltańskiego prawa jest się już pełnoletnim. Moje wrażenia są rewelacyjne- chyba najlepsze wakacje w życiu, wybawiłem się za wszystkie czasy, a także poduczyłem anglika... no i oczywiście popływałem i poopalałem się... na czarno :D
Co mi się jeszcze na Malcie podobało to to, że idąc do klubu nie boisz się, że dostaniesz wpier... tak jak niestety to ma miejsce w Polsce. Owszem zdarzają się czasem jakieś małe bitki ale dla polaka to pikuś ;) Dowodem na to jest fakt, że policja chodzi bez broni ^^
W każdym razie ja polecam Maltę i myślę ze nie bedziesz żałował. Pozdrawiam.

mrziom

Postautor: mrziom » 15 cze 2009, 18:56

Hello , ja byłem na malcie w tamym roku, wybrałaś dobrą szkołę napewno bedziesz z niej zadowolona. Ja też w tym roku jadę na maltę do ST Julians .
Nastaw się mocne imprezy non stop. Pozdrawiam

Artek

Postautor: Artek » 23 cze 2009, 2:03

Siemka wszystkim :) Ja także byłem w zeszłym roku i w te wakacje ponownie się wybieram. A konkretnie 18 lipca mam wylot z Wawy i prawdopodobnie zostaje na Malcie do 8 sierpnia... o ile nie przedłużę sobie pobytu na własną rękę ;) Podajcie jakiś kontakt albo poprostu walcie do mnie na gg (3885064), dobrze by było się już wcześniej zgadać... zawsze w kilku raźniej niż samemu w ciemno.
Co do Malty... chyba najwazniejsze zostało już powiedziane- mogę śmiało potwierdzić słowa poprzedników; mała gorąca wyspa, eleganckie ciepłe morze, idealna pogoda, miejscowi ludzie zajebiście wporządku, co prawda trochę jest syf na ulicach ale przy takiej ilości turystów nie ma się czemu dziwić. Paceville... nastaw się na ostre imprezy i miłe wieczorki na "fucking beach" (kto był wie o co chodzi ;) ), ta dzielnica to jedna wielka imprezowania, klub przy klubie, bar przy barze mieszkając tam po prostu nie da się nie imprezować! Jedyne co mnie irytowało to ceny alkoholu niestety są dużo wyższe niż w Polsce... ja w tym roku zamierzam się odpowiednio zaopatrzyć aby zaoszczędzić trochę grosza ;) No to chyba wszystko co powinieneś wiedzieć, So... CU in Malta ;D

Ada

Postautor: Ada » 02 lip 2009, 12:41

Kevin napisał:
Witam! W te wakacje jadę na trzy tygodniowy kurs języka angielskiego na Maltę. Kurs jest organizowany podobno przez znaną w całej Europie firmę EF (Education First). Mieszkać będę w Sant Julians albo Pacceville (czy jakoś tak). Czy ktoś z Was był już może na takim kursie, a może planuje pojechać? Jeśli tak to jakie były wasze wrażenia... czy kurs rzeczywiście coś daje no i oczywiście jaka jest Malta- plaże, miasta (podobno małe ;p ), puby, cluby, atmosfera (podobno można spotkać ludzi ludzi niemal z każdego zakątka na świecie), miejscowi ludzie, ceny itd. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam! :)

Hej! Tak sie składa, że ja w tym roku tez jade na kurs językowy z EF. ;) Wylot mam 12 lipca z Wawy a ty?Miłoby było już kogos znac. Pozdrawiam.

Raid

Postautor: Raid » 16 sie 2009, 10:55

Hehe ;P Ja mialem wylot 27 lipca i pobyt trwal 3 tyg. JEsli chodzi o nauke jezyka to to zalezy, na MAlcie z EFem jest z tego co slyszalem tylko 7 poziomow zaawansowania , nie jak w Londynie, gdzie jest 8. w Lipcu jest mnooostwo hiszpan i tak na dobra sprawe to mozesz pocwiczyc nie tylko angielski...:D Niemcow tez jest duzo w lipcu i w sumie w sierpniu tez. W sierpniu zas przyjezdza chyba wiecej francuzow z tego co mi sie zdaje ;} ZSmutno bylo jak noca na plazy wyludnialo sie po wyjezdzie hiszpan :O
Co do zakwaterowania to mialo miejsce zabawne zdarzenie, gdy jakims osobom nie spodobal sie pokoj to przeniesiono ich do hotelu X gwiazdkowego ;D I to bez dodatkowych kosztow ;P Ale to zalezy juz od oddzialu EFu z ktorego korzystasz:P

Jesli chodzi o wyzywienie to masz sniadanie, na kotre skladaja sie platki sniadaniowe i tosty z dzemem, jest dosyc duzy wybor w goraych napojach ;P
Takze dostaje sie vouchery, czyli takie bilety na zarcie ;D ma sie 3 restauracje do wyboru : amigos, caruso, i buen . Polecam 2 pierwsze, w 3 nie bylem ;D

w Pokojach rezydencji "Dean Residence" nie ma klimatyzacji, tylko wielkie wirtaki na suficie ;D w Dean Hamlecie sa wiec warto spytac EF o pokoje w nim bo te na najwyzszym pietrze maja zarabisty taras widokowy, balkon jest jesli dobrze sie trafi wiekszy niz sam pokoj ~ !!! :D:D:D Ale warto poswiecic sie dla tego widoku ;P Nawet za troche wiecej gotowki ;D
Co tu warto wspomniec, no moze to ze obowiazuje tam ruch lewostronny, i kierowcy na malcie sa dosyc agresywni :D kolega raz dostal bitch slapa za to ze samochod w niego wjechal ;P

To by bylo na wszystko, pozdro ;D

Ana

Postautor: Ana » 02 kwie 2010, 19:34

Jedzie ktoś może na kurs językowy na malte na poczatku lipca (MALTA SLIEMA)?

Martaa

Postautor: Martaa » 03 maja 2010, 21:38

ja chyba jade, ale jeszcze nie wiem bo sie zastanawiamy z kolezanką xD

I

Postautor: I » 08 maja 2010, 14:03

hej ... jeśli możesz podać mi swój email to możemy się jakoś zgadać co i jak ... bo właśnie sie zastanawiam gdzieetym razem będę mieszkała na tej wspaniałej wyspie ;)

Wróć do „Pozostałe”